לוח אירועים

א ב ג ד ה ו ש
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7
8 9
10
11
12
13
14
15 16
17 18 19 20 21 22 23

Hebrew (Israel)English (United Kingdom)


תחרות קולנוע עלילתי עצמאי


פסטיבל קולנוע דרום מזהה את המגמה החדשה והמרתקת בקולנוע הישראלי, בה יותר ויותר יוצרים מפיקים סרטים עלילתיים באורך מלא ובתקציב הפקה מינימלי, דבר המאפשר חופש פעולה יצירתי וקולנוע חופשי ממגבלות. אנו מאמינים שמגמה זו עשויה להשפיע ולשנות את הקולנוע הישראלי המוכר. לפיכך, גם השנה תוקדש משבצת המיועדת לסרטים עלילתיים עצמאיים. מסגרת זו מאופיינת בעשייה קולנועית בעלת נקודת מבט אישית וייחודית של יוצריה על עולמם, עשייה שהיא לעתים פרועה וחצופה ולעיתים שקטה ומהורהרת, עשייה קולנועית המערערת ומאתגרת את הקולנוע הישראלי המסחרי והסדור.

במסגרת תחרות זו נבחרו להקרנה ארבעה סרטים מרתקים, שונים במהותם ובדרך בה השתמשו בשפת הקולנוע. כל סרט שופך אור על פינה אחרת במציאות הישראלית. הסרטים מתארים בדיוק רב מצב קיומי פרטי ואולי דווקא בשל כך מצליחים לגעת במציאות כללית גדולה יותר.

קרן הקולנוע הישראלי תסייע בהפצה מסחרית של הסרטים הזוכים

טקס הענקת הפרסים יתקיים ביום חמישי, ה־14.6 בשעה 20:30 באולם 1

מקום ראשון:
"לא בתל אביב" / בימוי ותסריט: נוני גפן / הפקה: איתי תמיר
לא בתל אביב הוא סרט שמתנהל בתוך עולם משלו. עולם פרטי, סהרורי ומצחיק. הסרט ספוג באהבה גדולה לקולנוע ויש בו רוח חופשית וקסם ממשי. עבודת המשחק של שלושת השחקנים הראשיים ראויה לשבח. הם עושים את הסרט.

מקום שני:
"זוהר הרקיע" / בימויי ותסריט: אליהו בנימין / הפקה: איתן אלפרט, נועם מרצבך, יהודה ארד
זוהר הרקיע הוא סרט שנעשה מתוך תשוקה גדולה לספר את הסיפור אותו הוא מספר. זהו סרט חברתי נוקב המעביר ביקורת גלויה על ההתנתקות, מתוך חמלה ואהבת ישראל.


 
*
עיצוב האתר: אולגה גולצר