לוח אירועים

א ב ג ד ה ו ש
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7
8 9
10
11
12
13
14
15 16
17 18 19 20 21 22 23

Hebrew (Israel)English (United Kingdom)


פוקוס לבמאי האמריקאי סם (שמוליק) פירסטנברג   

סם פירסטנברג נולד ב־1950 בפולין. פירסטנברג גדל בירושלים ולאחר השירות הצבאי נסע לארה"ב כדי ללמוד קולנוע. כבמאי צעיר חבר פירסטנברג לחברת ההפקה קאנון בבעלות מנחם גולן ויורם גלובוס, שם יצר סרטי קאלט מצליחים כמו נקמת הנינג'ה, ברייקדנס 2, הנינג'ה האמריקאי ואחרים.

סרטיו מבטאים תקופה מרתקת, בה יוצרים ישראלים יצרו סרטי בידור בהוליווד תחת בית ההפקה הישראלי־אמריקאי קאנון. סרטים אלו מבטאים אלטרנטיבה מצליחה לסרטים ההוליוודיים עם תקציבי העתק ששלטו עד אז בהוליווד ואף הולידו כוכבי קולנוע דוגמת מייקל דודיקוף, שו קסוגי, צ'אק נוריס ואחרים.

פירסטנברג הוא מספר סיפורים בנשמתו וסרטיו מציגים תימות ואלמנטים אסתטיים מרתקים המבטאים מאבק בין גישות ובין תפיסות קולנועיות. הדרמה בסרטיו משתקפת מבעד לפריימים מעוצבים של נוף אורבני ונוף מיוער, המהווים רקע לסיקוונסים מתמשכים של אקשן. סצנות האקשן בסרטיו משלבות בין תפיסות מערביות לתפיסות מזרחיות ומספרות בעצמן סיפור עם התחלה, אמצע וסוף.

קשה לחשוב על הקולנוע של קוונטין טרנטינו, רוברט רודריגז ורבים אחרים, מבלי להזכיר את שמו של פירסטנברג. תרומתו של פירסטנברג לז'אנר סרטי אמנויות הלחימה משמעותית ביותר וסרטיו מהווים חוליה מרכזית בשרשרת המתחילה בסרטיו של ברוס לי ונמשכת עד לסרטי הגריינדהאוס של שנות האלפים.

הקרנת הסרטים באדיבות ערוץ MGM

ראיון עם פירסטנברג ומאמרים סביב יצירתו יתפרסמו בכתב העת של הפסטיבל קולנוע דרום
מפגש עם פירסטנברג יתקיים ביום רביעי ה־13.6 בשעה 16:00 במשכן אלה

תחרות סרטוני נינג'ה ויראליים

כמחווה לז'אנר סרטי הנינג'ה של סם פירסטנברג פסטיבל קולנוע דרום קרא ליוצרים לתת פתח לדמיון ולשחרר את הפנטזיות מהילדות. יוצרים מכל הארץ השתתפו בתחרות סרטוני נינג'ה ויראליים באתר .Flix
טקס הענקת הפרסים יתקיים ביום שלישי, ה־ 12.6 בשעה 22:00 באולם 1


 
*
עיצוב האתר: אולגה גולצר